menu
search
account_circle

Hihetetlen: több mint két hónap után újra működik a Déli

Budapest
2015 április 03., 05:01

Péntek hajnal újraindult a Déli Pályaudvar működése, mert a kivitelező a héten befejezte az alagút támfalának ideiglenes helyreállítását. Újra a normális menetrend szerint jár a martonvásári és a százhalombattai vonat. Az eddig a Keletibe és a Kelenföldibe irányított szerelvények is visszaköltöznek a Délibe.

e=>{var n,t;return(null===(n=this.args.alt)||void 0===n?void 0:n.trim())||(null==e?void 0:e.trim())||(null===(t=this.textContent)||void 0===t?void 0:t.trim())}
photo_camera Az alagút bejárata 2010. júliusában. (Forrás: Wikimédia)

Még január 25-én potyogtak a támfal kövei a sínekre a Déli alagútjának kelenföldi oldalán, másnap pedig a támfal is megcsúszott. Ezután zárta le a MÁV az egyik vágány, végül január 31-én a teljes pályaudvarra lakat került. Kicsivel több mint két hónap volt megoldani ezt a hatalmas problémát. (via MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.