A Kossuth téren megvalósult Schmidt Mária álma

POLITIKA
2016 október 24., 07:25
comments 133
Pozsgay Imre korábbi államminiszter átveszi a Petőfi-emléklap a helytállásért elismerést Schmidt Máriától, a Terror Háza Múzeum főigazgatójától a múzeumban 2015. február 2-án (Fotó: Mohai Balázs / MTI)
photo_camera Pozsgay Imre korábbi államminiszter átveszi a Petőfi-emléklap a helytállásért elismerést Schmidt Máriától, a Terror Háza Múzeum főigazgatójától a múzeumban 2015. február 2-án (Fotó: Mohai Balázs / MTI)

A forradalom és szabadságharc hatvanadik évfordulója alkalmából kitüntetett, nagyon fancy, nagyon trendi és nagyon szexi Schmidt Mária, a hallhatatlan halszagú sláger megrendelője talán nem is számított rá, hogy ennyire sikerül megvalósítania, amit eltervezett. Az 1956-os emlékév kormánybiztosa még januárban válaszolta ezt az Origónak arra a kérdésre, hogy milyen üzenetet szánnak a fiataloknak:

„Meg kell értetnünk velük, hogy akkori kortársaik számára mit jelentett a szabadság. Miért fogtak fegyvert érte, milyen volt a diktatúra, amivel szembeszálltak? Nem könnyű azoknak beszélni erről, akik nem éltek abban a rendszerben. Szeretnénk nekik is bemutatni, milyen is lehetett fiatalnak lenni akkor, amikor a szabadság nem volt mindenki számára magától értetődő.”

A megfeszített munka persze meghozta a gyümölcsét. Miután a tüntetők – köztük több fiatal – a Kossuth térre mentek kifejeznék a nemtetszésüket (dacára annak, hogy Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke büntetőeljárással fenyegette őket), a kormánypárti tüntetők a sósavas bácsi legszebb pillanatát visszaidézve meg is mutatták nekik, „milyen is lehetett fiatalnak lenni akkor, amikor a szabadság nem volt mindenki számára magától értetődő”:

link Forrás

Hát ha a fiataloknak ebből sem jött át az üzenet tökéletesen, akkor semmiből. De szerintem átjött. Így legyen ötöse Schmidt Máriának a lottón!

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.