De nem tudja, miért, akkor olvassa el ezt a cikket. Nekem egyébként egyáltalán nincs, sőt, elképesztően várom a Man of Steelt.
A cikk egyébként teljesen jogos dolgokat hoz fel a szuperhősökkel szemben, de azt azért tudni kell, hogy Superman például pont egy olyan korban, a nagy világválság után született, amikor épp egy ilyen potens intézőre volt szükség, mert az emberek elvesztették a hiteüket a meglévő intézményrendszerben.
Tök hasonló volt a helyzet a második világháború alatt is, amikor például Amerika Kapitány megszületett. Ő pont egy olyan vágyat teljesített be, amire amerikaiak milliói vágytak: végre rendesen pofánvágni a töpszli kis Hitlert.
A szuperhősök mindig elég jól leképezték azt, hogy az emberiség nagy része mire vágyik éppen. Ha valakit jobban érdekelne a szuperhíró-elmélet, akkor ezt a könyvet tudom ajánlani. Grant Morrison több nagy képregényt is írt már, ráadásul iszonyatosan jól is ír.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.