A posztmodern irodalomtudományban az alkotás, és az alkotást befogadó értelmezése adja ki a művet. Pont ezért szoktuk nagyon komolyan megfontolni, ha olvasóink szerkesztési elvei jelentősen eltérnek a mienktől. Alaposan kielemeztük az olvasók Mark Zuckerbergről szóló cikkünk kommentjeit, és három főbb csoportot találtunk.
Akik szerint ez nekünk hír?
Vagy akik szerint Ács Dániel riporter (akinek, ha még nem mondtam volna, nagyon jól áll a bajusz) nem beszél elég jól angolul.
Vagy a vitriolos pennét reggeliző Szily László.
De itt van például Hírbehozó is, aki megírta minden idők legrosszabb posztját minden idők legrosszabb újságírói kérdéséről.
A flamewar előtt megjegyzem, hogy ezeket a kommenteket mindenki önszántából, szigorúan magánemberként, nyilvános helyen helyezte el.
Ács Dániel riporterünknek, természetesen, jár a tízezer forint.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.