Akinek van kéménye, és nem társasházban lakik, bizonyára jól ismeri a szitut: évente jön a kéményseprő, hogy néhány ezer forintra levegye a jóembert kéményellenőrzés céljából.
Rosszabb esetben lebontatja a kéményt, mert veszélyes, persze a bontás jó drága, de még drágább lenne a bírság. Aztán néha kiderül, hogy mégsem kellett volna lebontani, de a visszaépítésért is jó pénzeket el lehet kérni, pláne az újraengedélyeztetésért. Mert a hatóság tudja*.
És akkor jöjjön a hír tárgyilagos formában:
Közvetlen veszélyeztetésnek számít például, ha az égéstermék tartósan visszaáramlik a légtérbe, ha nem megfelelő állékonyságú a kémény, ha nem megfelelően rögzített az összekötő elem vagy nem zárható a tisztítónyílás. A kémény újbóli üzembe helyezését ugyancsak a katasztrófavédelmi kirendeltségek engedélyezik, természetesen a szabálytalanság megszüntetése után.
- mondta el a katasztrófavédelem szóvivője. (MTI)
* - személyes élmények nyomán.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.