Amiben messze a Jobbik a legeredményesebb a parlamentben

politika
2013 október 24., 14:25

A ma (csütörtökön) 10 éves Jobbik csak 2010 óta van a parlamentben. A kicsit több mint 3 év országgyűlési munka alatt viszont elértek valami olyasmit, amit még csak megközelíteni sem tudott egyik másik párt sem. A Jobbik frakciója toronymagasan a legtöbbet beszélt a parlamentben a cigányokról.

Számarányukhoz képest is, meg amúgy is.

A Jobbik-frakció csak a harmadik legnagyobb, ehhez képest az országgyűlési napló alapján dominálták a cigánytémát, ami a felszólalásokat illeti. A „cigány”-ra, mint szótőre keresve (tehát a találatokban benne van minden szó, ami így kezdődik, vagyis a cigányok, cigányság és a cigánybűnözés szavak is) kiderül, hogy melyik frakció hány felszólalásban említette ezeket a szavakat.

Míg a Jobbik 508-szor, az összes többi frakció képviselői csak 394-szer szólaltak fel a témában, és ebben benne vannak azok is, amiket jobbikos interpellációkra adtak válaszul, ahol sokszor megkerülhetetlen a téma.

Ha a frakciótagok számát ugyan nem súlyozva, de átlagoljuk (számolva például azzal, hogy az MSZP és az LMP is szétszakadt, így sokkal több lett a független képviselő), és ezekkel az adatokkal megnézzük az egy főre jutó felszólalásokat, akkor is a Jobbik vezet.

A mostani ciklusban egy jobbikosra majdnem 11 felszólalás jutott, amiben a cigány szót használta. Ezt mennyiségre csak az LMP közelítette meg, de ők fejenként alig több mint fele ennyit beszéltek cigányokról. A Jobbik 4,66-szor annyit beszélt a cigányokról, mint a kormánypártok.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.