Azért nem írtuk, hogy építészek, mert nem mindenki az a csapatból, mégis építészeti versenyen nyertek, adta hírül az Urbanista.
A lényeg viszont, hogy fődíjasok lett egy olyan szemlén, ahol a tengervízszint globális emelkedésére és az emiatt elárasztott partszakaszok problémájára kerestek megoldásokat. Tessék megnézni egyszerű, ámde hatásos filmjüket a projektről:
A magyarok azt találták ki, aminek egyébként a mezőgazdaságban az alapja régóta ismert, hogy mangrove fákat kell ültetni egy furcsa betonból készült izébe (cserépbe), ahonnan azok szépen kihajtanak, majd a természetes feltöltődés következtében egy idő után gátat képeznek.


Így nemcsak olcsó lenne a gátépítés, de meglehetősen természetbarát is. A projekt szerint főként veszélyeztetett folyótorkolatokban lehet bevetni az élő gátat.
A Szövetség '39 nevű csapat pályaműve, a CALTROPe 529 pályázó közül került ki győztesen, és hozta el a tízezer eurós fődíjat.

A csapat tagjai:
- Baróthy Anna tervező, a projekt vezetője
- Balázs Gergő biológus, búvár
- Csernák Janka tervező
- Grónás Viktor, a Szent István egyetem adjunktusa, búvár
- Kovacsics Péter grafikus-animációtervező
- Pucsek Viktor és Vető Péter formatervezők.
- A projekt munkatársa volt Bozsó Melinda, Csomor Dániel építész, Kerekes Kata grafikus, Krauth Vera építészhallgató, Kurta Ábel és Szabó Veronika terméktervező hallgatók, valamint Lajkó Nóra festőművész hallgató.