A Miskolci Autista Alapítvány munkatársa, Szalkai Dániel emberközeli kampányt szeretett volna az intézmény munkájáról, ezért meghívta a fiatal fotográfust, Bartha Mátét, hogy töltsön az MAA otthonában pár napot. Ennek az együttműködésnek lett eredménye ez a fotósorozat.
Bartha végül egy héten át lakott az MAA házában. Közben nem csak összeismerkedett, de össze is barátkozott az ott élő fiatalokkal. Saját elmondása szerint a ház belső világából és a fiatalok látásmódjából inspirálva próbált elkészíteni egy olyan anyagot, ami ötvözi a spontán pillanatokat dokumentáló, illetve az ezen benyomások alapján megrendezett képeket.
A házban senki sem viseli azokat az álarcokat, amik a mi hétköznapjainkban megszokottak. Senki sem fontosabb a másiknál, nincs különös, szokatlan, zavaró, mert az önkifejezés és elfogadás olyan széles spektruma nyilvánul meg, hogy abban mindennek és mindenkinek helye van. Majd egyre inkább a saját viselkedésem figyelve azt tapasztaltam hogy sok olyan dolgot csinálok (csinálunk), amit más környezetben elnyomnék, az autizmussal élők között viszont ennek nem éreztem szükségét.
– meséli Bartha. A munka érdekes és fontos eredménye a Two Heads projekt megszületése, amivel a cél, hogy a későbbiekben további alkotókat vonjanak be az alapítvány munkájába, annak érdekében, hogy felhívják a figyelmet az autizmusra.
A cikkben Bartha Máté fényképei alatt szereplő feliratok az MAA szakmai anyagaiból származnak.
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.