Arányaiban kevesebben, a népességnövekedés miatt viszont többen dohányoznak, mint 30 éve. 1980-ban 721 millióan dohányoztak naponta, 2012-ben 967 millióan. Arányaiban viszont ez úgy néz ki, hogy míg harminc éve a férfiak 41, a nők 10 százaléka dohányzott naponta, mára a férfiaknál 31, a nőknél pedig 6 százalékra csökkent ez a szám.
A dohányosok száma nő egyebek között Bangladesben, Kínában és Oroszországban, de a legkeményebb hely Kelet-Timor, ahol a népesség 61 százaléka dohányzik. Ahhoz pedig Antigua és Barbudára kell menni, hogy szinte teljesen füstmentes helyet találjunk, ott a lakosságnak csak öt százaléka dohányzik. A férfiak több mint fele dohányzik Oroszországban, Indonéziában és Örményországban. A legtöbb nő Chilében, Franciaországban és Görögországban cigarettázik.
2012-ben becslések szerint 6,25 billió szál cigaretta fogyott.
Az MTI idézi a magyar számokat. Szócska Miklós egy felmérésre hivatkozva azt mondta: 2012-ben még a férfiak 32,3 százaléka,tavaly már csak 24,3 százaléka mondta azt, hogy naponta rágyújt. A nőknél ez az arány a 2012-es 23,6 százalék után 15,2 százalékot mutatott 2013-ban.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.