Időről-időre rácsodálkozik az ember, hogy egyes országokban egyes szolgáltatók milyen egyszerűen össze tudják foglalni, hogy a kisfogyasztó (de az ipari is), miből, mennyit, mennyiért fogyasztott.
Pár hónapja mutattunk egy amerikai, ComEx-es számlát, most jöjjön egy szingapúri a Marginal Revolution blog jóvoltából. Ez nem olyan színes, de annál jobb információk vannak rajta, mutatom:
Érdekesség még, hogy a poszt alatti kommentekben több hozzászóló is lefitymálja a szingapúri számlát, de ők olyan országokból érkeztek, ahol ez többé-kevésbé bevett szokás, az USA-ból, Ausztráliából. Sőt: egy moldovai hozzászóló szerint Moldáviában is hasonló a számlakép, bár erről képet nem találtam.
Ehhez képest Magyarországon minden szolgáltató külön-külön küld levelet, a fogyasztás tendenciáiról pedig egyáltalán nem kapunk felvilágosítást.
A helyzet viszont az, hogy Magyarország kormánya rezsiháborút indított, és ennek megfelelően Németh Szilárd fideszes képviselő benyújtott egy törvényjavaslatot, amellyel a kormány szándéka szerint egyszerűsödik a magyar fogyasztók élete.
A javaslat egészen részletes, arról is rendelkezik, hogy az egyes szolgáltatók, milyen színnel és betűtípussal nyomtassák a számlákat.
Mutatjuk, milyen lesz az Új Magyar Rezsiszámla:
Megtalálta a különbségeket? Ha nem, akkor segítünk:
Hiába van a kormánynak kétharmada, sohavisszanemtérő történelmi lehetősége arra, hogy jópár dolgot átalakítson Magyarországon, az esze - úgy tűnik - nincs meg hozzá.
Pedig Orbán Viktor miniszterelnök korábban kerek-perec kijelentette, hogy semmit sem ért a magyar számlákból, és ez úgy tűnik, így is fog maradni.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.