Levélben kérte minden dolgozóját a Sahara nevű indiai cég, hogy dobjanak már be fejenként 100 ezer rúpiát a főnök, Subrata Roy óvadékára.
Royt február 28-án vették őrizetbe és március 4. óta van börtönben, mert nem jelent meg a bíróság előtt. A multimilliárdost egy több éve tartó perben azzal vádolják, hogy illegális kötvénykibocsátással szerzett 3,9 milliárdnyi pénzt a Saharának, ami egyébként a világ két, tán leghíresebb luxusszállodája, a New York-i Plaza Hotel és a londoni Grosvenor Hous tulajdonosa.
A bíróság a perben foglalt összeg arányában állapította meg Roy óvadékát - ami, tekintettel arra, hogy azért csukták le, mert nem ment el a tárgyalásra, indokoltnak is tűnik. Roynak 50 milliárd rúpiát (187,4 milliárd forintot) készpénzben, további 50 milliárdot bankgaranciában kell letenni. (Via CNBC)