Ha a leadott szavazatok számát nézzük, akkor az MSZP javított a legtöbbet a 2010-es eredményéhez képest. Bő kétszázezerrel többen szavaztak a párt vezette balos szövetségre, mint amennyit az MSZP kapott négy éve. A párt így bő 20 százalékot javított. Ám így is csak árnyéka 2006-os vagy 2002-es önmagának.
A Jobbik valamivel több mint százezer szavazattal kapott többet mint négy éve, ez 10 százalékos javulás.
A Fidesz majdnem 700 ezer szavazatot vesztett, mintegy 25 százalékot rontottak.
Az LMP majdnem 140 ezer szavazatot vesztett, ez közel 40 százalékos romlás saját előző erdményükhöz képest.
Az új választási rendszerből és a sok fideszes egyéni győzelemből azonban az kövektezik, hogy a parlamenti mandátumok aránya nem e számoknak megfelelően változott. A fideszes képviselők aránya 68 százalékról csak 66,8 százalékra csökkent. A szocialisták 15-ről 19 százalékra javították arányukat a parlamentben. A jobbikosok aránya viszont fél százalékkal csökkent, 12,18-ról 11,56 százalékra. Az LMP-sek aránya 4,15-ről 2,54 százalékra csökkent.
A Fidesz 2002-ben és 2006-ban is valamivel több szavazatot kapott mint most. Akkor a 2,3 millió és 2,2 millió szavazatukkal is vesztettek, most 2,1 millió szavazat sem kellett nekik a győzelemhez.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.