Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közleménye szerint jelentős eredményeket sikerült elérni a járvány megfékezésében.
"Sokat javult a helyzet az utóbbi két hét alatt, a jelek szerint a ragály terjedése lassul, de még nem múlt el a járványveszély"
- mondta Jean-Bosco Ndihokubwayo, a WHO guineai koordinátora.
Guineában legutóbb szerdán jelentettek két újabb megbetegedést, de a fertőzöttek nem ismeretlenektől kapták el a ragályt, hanem olyanoktól, akikről már korábban kiderült, hogy megfertőződtek, ez pedig igen fontos a fertőzési lánc felderítése szempontjából.
Libériából április 6-a óta nem jelentettek újabb ebolás megbetegedést.
A vírus, ami ellen nincs sem ellenszer, sem gyógymód, legalább 168 ember halálát okozta az utóbbi hónapokban Guineában és Libériában. A betegek 70 százaléka nem élte túl a ragályt.
Afrika nyugati részén szokatlan a kór előfordulása, ami a földrész közepén és keleti felén szedi újra és újra áldozatait. A kontinensen már legalább 15-ször fordult elő Ebola-járvány. A kór lappangási ideje három hét, de az orvosok csak akkor nyilvánítanak járványmentesnek egy területet, ha hat héten át nincs újabb megbetegedés.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.