2008 óta Kínában elmebetegségnek számít, ha valaki túl sokat internetezik. Úgymond függő. Például, ha hajnalig játszik lövöldözős játékokat az online barátaival.
Az ilyen elmebetegeket pedig Kínában átnevelőtáborokba zárják, mert mi is lehetne jobb orvoság a függőségre, mint a mindennapi testmozgás és a kemény fizikai munka.
Ezeket az átnevelőtáborokat, amik olyan hangzatos neveket kapnak, mint például
Új Ötlet Életre Nevelő Iskola,
jellemzően volt katonatisztek vezetik. A kínai néphadsereg volt tisztjei, a kínai néphadsereg ethosza pedig Mao hosszú menetelésére épül. A hosszú menetelés pedig nem az a kimondott ünnepi karnevál volt.
A tábori élet sem az.
Nemrég például egy úgynevezett oktató agyonrugdosott egy 19 éves lányt, mert
engedély nélkül ment vécére.
Addig rugdosta, hogy a lány belehalt a koponyasérüléseibe és az agykárosodásba.
Amikor a lány anyja bement a táborba a maradványaiért, a többi gyerek lerohanta. Neveket és telefonszámokat adtak neki, hogy értesítse a szüleiket, akik talán kimentik őket az Új Ötlet Életre Nevelő Iskolának nevezett koncentrációs táborból. Aminek az egyik életre nevelő módszere a megfélemlítés és a fizikai erőszak mellett a diákok teljes elszigetelése volt.
Kínában szokatlan módon az ügyből elég nagy botrány lett ahhoz, hogy a henani hatóságok visszavonják az Új Ötlet Életre Nevelő Iskola engedélyét és nyomozást kezdjenek. De az oldaluk még elérhető, így a képgaléria is a katonai gyakorlóruhában egrecíroztatott diákokról, akik a szájt leírása alapján éppen "csodálatos előadásokat" hallgatnak. (Via Business Week)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.