Keresztény templomokra támadtak vasárnap a Boko Haram iszlamista szervezet fegyveresei az északkelet-nigériai Chibok közelében, ahonnan áprilisban több mint kétszáz diáklányt hurcoltak el magukkal. Szemtanúk szerint a rajtaütések több tucatnyi halálos áldozatot követeltek. "Az eddigi értesüléseim szerint hívek tucatjai - férfiak, nők és gyerekek - vesztették életüket" - mondta telefonon az AFP francia hírügynökségnek az egyik megtámadott faluban élő Timothy James. A halottak pontos száma egyelőre ismeretlen, helyi források szerint eddig tíz holttestet találtak a helyszínen.
A térség lakosai arról számoltak be, hogy a fegyveresek több, Chibokhoz közeli települést is elfoglaltak és az ezek területén található templomokra támadtak robbanószerkezetekkel és tűzfegyverekkel.
Az egyik túlélő elmondta, hogy nagyjából húsz fegyveres férfi érkezett Toyota kisteherautókkal és motorkerékpárokkal Kautikiribe. "Először azt hittem, hogy katonák, de amikor kijöttem a házból, tüzet nyitottak az emberekre és felgyújtották a házainkat" - mondta a férfi, akinek két rokona is életét vesztette.
Enoch Mark, Chibok egyik városi tisztségviselője megerősítette a rajtaütésről szóló híreket és elmondta, hogy jelen pillanatban is zajlanak a harcok.
"Nekem azt mondták, hogy a támadók legalább három templomot porig égettek."
Mark szerint a biztonsági erők egyes tagjai nem reagáltak a lakosság segélykiáltásaira, egyszerűen elmenekültek és elrejtőztek a bozótban. A nigériai hadsereget eddig nem sikerült elérni.
A Boko Haram véres hadjáratot folytat azóta, hogy a rendőrség 2009-ben végzett a terrorszervezet alapítójával és akkori vezetőjével, Mohamed Juszuffal. A vallási mozgalomból néhány év alatt jól felfegyverzett lázadócsoporttá vált szervezet ma már a legnagyobb biztonsági fenyegetést jelenti Afrika első számú kőolajtermelő országában. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.