A New York Times riportja szerint néhány héttel a 2007-es bagdadi lövöldözés előtt, amiben a Blackwater magánhadsereg lelőtt 17 civilt, a cég egyik projektmenedzsere (Daniel Carroll) halállal fenyegette meg a külügyminisztérium menedzsmentelemzőjét (Jean C. Richter), aki felül akarta vizsgálni a biztonsági vállalkozó tevékenységét.
Richter azt írta a feletteseinek, hogy Carroll halkan, mélyen a szemébe nézve azt mondta neki, hogy ott és abban a pillanatban megölhetné, és mivel Irakban vannak, senki sem tehetne és nem is tenne semmit emiatt. Richter a háborús területen komolyan vette a fenyegetést, főleg, hogy Carroll a haditengerészet elit alakulatánál is szolgált (Nay SEAL Team 6).
A vizsgálót és a menedzsmentelemző társát, Donald Thomas Jr.-t azonnal hazarendelték Washingtonba, mondván, hogy zavarják a magánhadsereget a műveleteiben (diplomatákat és egyéb fontos embereket kellett biztosítaniuk). A vezetés tudomásul vette a jelentésüket, amiben arról írtak, hogy az 1 milliárd dolláros szerződést nyert Blackwatert nem ellenőrzik eléggé. és nem teljesen egyértelmű a hatáskörük sem (azaz szeretik magukat törvények fölött állónak tekinteni). Condoleezza Rice akkori külügyminiszter a bagdadi lövöldözés után azt mondta, reformokra van szükség, de Richtert és Thomast nem hallgatta meg senki.
A Robert Ludlum-regényekbe illő nevű kiszervezett amerikai hadsereg, a Blackwater a német titkosszolgálat szerint nemrég Ukrajnában is harcolt. A témában érdemes még elolvasni ezt a cikket, amiben a Blackwater alapítója beszél arról, hogy az USA túlzásba viszi a terror elleni háborút, és amúgy is kevesebbet kéne költeni a hadseregre és a hírszerzésre. A Blackwatert mindig átnevezik, nemrég még Academi néven ismerték.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.