A Financial Times és a Washington Post is írt az RTL Klub elleni reklámadóról.
Dirk Gerkens, a magyar RTL-csoport vezetője azt mondta: az RTL Klub maradt az utolsó jelentős független tévécsatorna, és a kormány célja egyértelműen az, hogy az állam olcsón felvásárolja a csatornát, vagy kiüsse a piacról.
Gerkens azt mondta: az anyacég nem akarja eladni a csatornát, és megvédi az érdekeit. Hogy hogyan, nem derült ki, de egyszerre 3 ügyvédi irodával dolgoznak az ügyön.
A lap a kormányt is megkérdezte: a kormányszóvivő szerint az új adó nem diszkriminatív, és nem sérti a sajtószabadságot, a kormány célja a közteherviselés igazságossága, az RTL Klub pedig politikai célokra használja a műsorait.
Gerkens a Washington Postnak is nyilatkozott, mint mondta, sok hirdetőjük átment a TV2-höz, aminek az új tulajdonosai Fidesz-közeli üzleti körökhöz kapcsolódnak.
De rossz precedenst szülne, ha engedve a kormánynak feladnák a piacot. Gerkens hasonló törvényt nem tudna elképzelni egyetlen más uniós országban sem. (Index)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.