Az így tárolt energiát mobiltelefonok és elektromos autók működtetésére is fel lehetne használni – állítják a szöuli egyetem kutatói.
A héten publikált eredmények szerint a kutatók képesek a többnyire cellulóz-acetát rostokból álló súlyosan környezetszennyező cigarettaszűrőket egylépéses eljárással magas teljesítményű szénalapú anyaggá alakítani, amit a tudósok szuperkondenzátornak neveztek el.
A találmány a kutatók szerint több energiát képes tárolni, gyorsabban töltődik és tovább is üzemel, mint a jelenleg elérhető energiatároló technológiák.
A szuperkondenzátor olyan „zöld megoldást kínál, ami megfelel a társadalom energiaszükségleteinek” – mondta Jongheop Yi, a Nanotechnology című tudományos folyóirat legfrissebb számában megjelent tanulmány egyik szerzője. Mint mondta:
„A szén alacsony ára, magas porozitása, elektromos vezetőképessége és stabilitása miatt ígéretes anyagnak tűnik a szuperkondenzátorokban való felhasználáshoz.”
Amerikai dohányzásellenes szervezetek szerint a cigarettacsikk a leggyakrabban eldobott hulladék a világon, évente több mint 765 ezer tonna kerül a szemétbe. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.