Az ötlet, aminek elsőre semmi értelme nem volt. Aztán másodikra sem sok. Kínai moziban kifejezetten bátorítják a nézőket, hogy film közben telefonjaikon pötyögjenek. A kommentjeik aztán a film mellett, a vászonra vetítve jelennek meg.
Elsőnek idén júliusban Hangcsouban fordult elő, hogy egy klasszikus harcművészfilm (Qin legendája) vetítése közben egy üzenővásznat is a fővászon mellé raktak, amin folyamatosan közvetítették a nézők megjegyzéseit.
A vetítés után akadtak, akik jól szórakoztak az élményen, és olyanok is, akiket idegesítettek a zavaró kommentek.
Ez úgy fest elég volt pozitív visszajelzésnek, ugyanis a rendszert azóta elkezdték kiépíteni több pekingi, sanghaji és hancsoui moziban is.
A Qui legendája rendezője, Csen Leping szerint ezzel a technikával a rendező és a néző közelebb kerülhet egymáshoz, és például akár közvélemény-kutatásokat is lehet film közben tartani, a forgatókönyvet pedig akár módisítani is azok alapján a visszajelzések alapján, amik film közben érkeznek.
Az egyébként némileg hiú ábránd, hogy csak a filmhez érkező szakmai kommentekkel lesznek majd tele a vásznak, már az első kísérleti alkalommal is volt, aki társkeresésre használta a felületet. (Quartz)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.