A vallás és a sport szerepéről beszélt Ferenc pápa hétfőn, amikor az első vallásközi mérkőzés játékosaival találkozott, közöttük az argentin Lionel Messivel és az olasz Alessandro del Pieróval.
A vatikáni audienciateremben tartott találkozón többségében argentin és olasz labdarúgók vettek részt. Közöttük volt az argentin Diego Maradona is. Maradona a találkozó után azt mondta az újságíróknak:
„Argentínában mindenki emlékszik még Isten kezére az Anglia elleni 1986-os vébémeccsről. Most Isten keze az argentin pápát hozta el.”
Amikor Maradona először azt mondja, hogy Isten keze, akkor természetesen erre a gólra gondol:
Ferenc pápa a békéé
rt rendezett focimeccset háborúkkal szembeni jelképes üzenetnek nevezte.
„Ez a mérkőzés azt bizonyítja, hogy a különböző vallások hívei anélkül, hogy lemondanának identitásukról, összhangban élhetnek, egymás iránti kölcsönös tiszteletben. A vallások békére, nem gyűlöletre hivatottak. A sport, különösképpen a labdarúgás fontos emberi és társadalmi jelenség, amely mély hatást gyakorol a divatra és gondolkodásra"
A római olimpiai stadionban hétfő este sorra kerülő mérkőzés az első vallásközi futballtalálkozó. A kezdeményezést a volt argentin labdarúgó Javier Zanetti és felesége, Paola vezette jótékonysági szervezet indította el. A nyolcvanezres római stadion teljes bevételét az Alternatíva az életnek elnevezésű projekt kapja, amely több ezer gyereknek és fiatalnak kíván tanulási lehetőséget nyújtani Buenos Aires legszegényebb városnegyedeiben. A vallásközi mérkőzés másik szervezője a szintén ugyanezzel foglalkozó Schola Occurrentes hálózat, amelyet a Pápai Tudományos Akadémia tart fenn.
A mérkőzést a RAI olasz közszolgálati rádió-televízió egyenesben közvetíti. A köztudottan labdarúgó-szurkoló Ferenc pápa nem lesz jelen a stadionban. (DailyMail, MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.