Amennyiben nem sikerülne kialkudnia, hogy Nagy-Britannia felmentést kapjon a neki nem tetsző EU-s szabályok alól, akkor 2017-ben, amikorra újraválasztása esetén népszavazást ígért a brit EU-tagságról, kész lenne nemmel szavazni.
Legalábbis erre utalt a BBC-nek adott interjújában a kormányzó Konzervatív Párt kongresszusa előtt:
„Politikusi létem kezdetétől azt mondom, hogy amennyiben úgy látom, hogy Nagy-Britanniának nem érdeke az EU-tagság, akkor nem fogok a tagság mellett kampányolni.”
Nagy-Britannia mindig is vonakodó tagja volt az EU-nak, a konzervatívok pedig különösen ellenzik az Unió szorosabb politikai szövetséggé alakítását. Cameron most leginkább a külföldi munkavállalók jogai ellen küzd:
azt akarja elérni, hogy a jövőben az újonnan csatlakozó államok polgárai csak azután vállalhassanak szabadon munkát az EU-ban, ha országuk már elért egy bizonyos fejlettségi szintet.
De korlátozná a már megszerzett jogokat is. Az egy dolog, hogy a jelenlegi tagországok munkavállalói szabadon munkát vállalhatnak Nagy-Britanniában, de szerinte a szociális juttatásokra nem kéne jogosultnak lenniük. Pláne nem örül annak, ha egy külföldi munkavállaló hazautalja ezeket a juttatásokat. (Via The Guardian)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.