Reggelente szoktál kávézni? Normális vagy, ember?!

TUDOMÁNY
2014 október 20., 07:17

A reggeli kávézás olyan alapvető dolog, amit eddig még senki sem mert megkérdőjelezni. Mostanáig.

Vegyészek kiderítették, hogy a kora reggeli kávézás felesleges, és koffeintoleranciát okoz. A felfedezés lényege, hogy az emberi szervezetben ébredés után pár órán keresztül megvan egy olyan hormon, ami ébren tart minket. Ez a hormon a mellékvese által termelt kortizol. A kora reggeli kávéval bevitt koffein emiatt hasztalan, nem fokozza az éberséget, azt már biztosítja az emberi test magától.

Sőt, a kortizolra bevitt koffein kialakít egyfajta toleranciát, ami azt jelenti, hogy máskor, ugyanakkora mennyiségű koffein már kevésbé lesz hatásos. Egyszerűen túlpörög a szervezet és ehhez a túlzottan éber állapothoz kezd hozzászokni, ami miatt egy idő után már nem napi kettő, hanem napi négy kávéra lesz szüksége.

photo_camera Fotó: I Love Coffee

A kortizolban az a jó, hogy nem csak reggel tart ébren, hanem újabb adag termelődik 4 órával és 10 órával ébredés után.

Ezért ha igazán jót akarsz magadnak, akkor ébredés után vársz másfél órát a kávéddal. Addig hat a reggeli kortizol, aztán iszol egy kávét, pörögsz kora délutánig, utána megiszod a második csésze kávét, amivel kibírod egészen estig. Például, ha 8-kor ébredsz, akkor az első kávét 9:30-kor, a másodikat délután 1:30-kor érdemes meginnod.

via

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.