54 tengerész eltűnt egy dél-koreai halászhajóról, ami az orosz távol-keleti Csukcs félsziget partjainál süllyedt el – közölte a helyi orosz tengeri mentők szóvivője.
Az Interfax orosz hírügynökség szerint eddig 8 embert, köztük az orosz halászati felügyelet munkatársát sikerült kimenteni a viharos tengerben elsüllyedt 1753 tonnás Orion-501 (Oryong-501) nevű hajóról. Egy férfi már halott volt, amikor az emberekre rátaláltak az orosz halászhajók. Az eltűntek között dél-koreaiak, indonéziaiak és más ázsiai országok állampolgárai is vannak.
Artur Rec, az orosz távol-keleti térség tengeri mentést irányító központjának szóvivője közölte, hogy a Bering-tengernél elsüllyedt halászhajóról eltűnteket még keresik 4 hajóval. A mentők feladatát a sötétedés és a nagyon rossz időjárási körülmények is nehezítik. A viharos szél 5-6 méter magasra korbácsolja fel a hullámokat.
A dél-koreai halászhajó elsüllyedéséről közép-európai idő szerint 06:15-kor szereztek tudomást az orosz hatóságok. A hajón 62 fő volt. A baleset a vonóháló felhúzása közben történt. Akkor került víz a hajótestbe, ami a vészjelzés után percek alatt elsüllyedt.
A Bering-tenger a Csendes-óceán részét alkotja. Keleti-délkeleti határa az USA területén lévő Alaszka, nyugaton az Oroszországhoz tartozó Szibéria és a Kamcsatka-félsziget, északon a Bering-szoros, délen az Alaszkai-félsziget és az Aleut-szigetek határolják. A Bering-tengerben a különböző áramlatoknak köszönhetően gazdag élővilág alakult ki. A tenger felségvizein Oroszország és az Egyesült Államok osztoznak, de vannak nemzetközi vizei is.
Tavasszal több mint 300-an meghaltak, amikor egy dél-koreai komp elsüllyedt. Többek között a miniszterelnök is belebukott a tragédia nem megfelelő kezelésébe.
(MTI, USA Today)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.