Kevesebb szó esik az ebolajárványról, mint korábban, de ennek nem az az oka, hogy annyira jól állna a világ a védekezéssel. Sikerült lelassítani a járvány terjedését, főleg Libériában és Guineában, de még mindig kétséges, hogy elkerüljük-e a legrosszabb forgatókönyvet. A halálos áldozatok száma csendben 7000 fölé emelkedett, és a Sierra Leone-i görbe sem ad okot sok optimizmusra:
A libériai kormány úgy döntött, hogy megtartják a korábban elhalasztott parlamenti választásokat az országban. Bár a részvételi arány el fog maradni a szokásosan magastól (a 2011-es elnökválasztás első fordulójában a szavazókorú libériaiak háromnegyede megjelent), maga a tény, hogy az ország képes megrendezni egy ilyen eseményt, örömteli.
A választási bizottság azért egy sor különleges intézkedést hozott, hogy elkerüljék a betegség terjedését:
A szavazás a kormány ebolaellenes intézkedéseiről is szól. Az ellenzék szerint a kormány rettenetesen rosszul menedzselte a helyzetet, pedig a tömegjárvány elkerülhető lett volna. A legérdekesebb körzet Monrovia egyik külvárosa, ahol az ellenzék egyik vezetője, a korábbi aranylabdás focisztár, George Weah indul az elnök asszony fiával, Robert Sirleaffal szemben. (Reuters)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.