Mit akar az EU a Scientix programjával? Hogy kerül egy AKG-s diák a Nobel-díj átadóra, és egyáltalán milyen is ez az átadó? Tudjuk-e már végre, hogy tényleg volt-e élet a Marson, vagy mit talált pontosan a Curiosity? És mikor lesz már végre bázisunk a vörös bolygón, van-e egyáltalán realitása az aktuális kolonizációs terveknek? Ezekre a kérdésekre is keressük a választ az Impaktákban vendég-műsorvezetőnkkel, Nádori Gergellyel, illetve decemberi interjúalanyainkkal. (A podcast "borítója" a NASA galériájából származik.)
Nádori Gergő és Tóth Réka:
Sik András:
(A podcastet Varga Máté (CriticalBiomass) és Zsiros László Róbert (Szertár) készíti. Köszönet jár a podcast elkészítéséhez nyújtott segítségért a 444 szerkesztőségének, a FabLab Budapestnek, illetve a podcast szignálját készítő Tövisházi Ambrusnak. Ha támogatni akartok, vagy csak ötleteket, kommenteket küldeni, az impaktak_kukac_gmail.com-ra írjatok.)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.