Egy finn kutatás kiderítette, hogy a kutyatartás emberekre gyakorolt pozitív hatásait már csecsemőkorban ki lehet mutatni. A vizsgált családok közül azokban, ahol volt kutya a babák 33%-al kevesebb betegséget kaptak el, mint a kutya nélküli családok babái.
Az olvasni tanuló gyerekek általában bizonytalanok, félnek mások előtt hangosan olvasni. Ilyenkor nagy segítség lehet a nekik, ha a szülők hagyják, hogy állatok mellett gyakorolják a felolvasást, és tapasztalatot, önbizalmat gyűjtsenek.
Egy egészségügyi kutatás arra a következtetésre jutott, hogy a kutya mellett felnövő gyerekeknél fele akkora arányban alakul ki allergia és asztma, mint a kutya nélküli gyerekeknél.
Pozitív összefüggés van a kutyatartás és a kevesebb szív- és érrendszeri betegség között is. Ezt főleg azzal magyarázzák, hogy a kutyatartók többnyire kevesebbet stresszelnek, mint mások, és így kevésbé küzdenek vérnyomás problémákkal.
Ezt talán nem is kell magyarázni: akinek van kutyája az több időt tölt a szabadban, és többet is mozog. Ez különösen fontos a gyerekeknél, akik így hozzászoknak az aktívabb, sportosabb életmódhoz.
A Montréali Egyetem kutatói kimutatták, hogy az autista gyerekek stressz szintje jóval alacsonyabb lesz, ha együtt élnek egy kutyával. Ez pedig segíti a viselkedési, beilleszkedési problémáik megoldását.
Az együtt, játszva eltöltött órák magasabb száma és a közös felelősségvállalás miatt a kutyás családokban általában mélyebbek és jobbak a testvéri kapcsolatok.
A kutyákra allergiás gyerekeknél figyelték meg amerikai kutatók, hogy ha az allergiájuk ellenére sokszor együtt vannak kutyákkal, akkor kisebb arányban alakul ki náluk a minden 10. embert érintő krónikus bőrbetegség, az ekcéma.
Azokban a háztartásokban ahol van kutya a gyerekek magabiztosabbak, barátságosabbak, és nagyobb önuralommal rendelkeznek.
Ha elég nagyok a gyerekek, akkor rájuk lehet bízni a kutyatartással járó feladatokat, ez pedig felelősségvállalásra és elköteleződésre tanítja őket.
Sőt, még a kutyák is aranyosabbak gyerekkel együtt! Ez már önmagában elég erős érv a kutyatartás mellett.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.