A Fidesz mintha mégse szeretne annyira katonákat küldeni az ISIS ellen

háború
2015 március 07., 16:17

Mintha erről tanúskodna a legutóbbi közleményük. Az egész történet úgy indult, hogy Rogán Antal álsajnálkodott a veszprémi választás és a kétharmad elbukása után, hogy egy olyan fontos ügyben, mint a magyar katonai részvétel az ISIS-ellenes harcban a parlament nem tud dönteni, mert az ellenzéki pártok elutasítják a részvételt és emiatt megrekedtek a tárgyalások.

Az Együtt vezetője, Szigetvári Viktor a héten bejelentette, hogy őket kihagyta a felsorolásból Rogán Antal és ők igenis támogatják a magyar missziót, rajtuk nem múlik, megvan a kétharmad. Szijjártó Péter külügyminiszter Rigában már erre hivatkozva jelentette be, hogy van olyan, a parlamentben frakcióval nem, de képviselettel rendelkező párt, amely jelezte, hogy kész támogatni a missziót, így lehetséges a kétharmad elérése, ezáltal pedig az, hogy “Magyarország katonai jelenléttel is harcolhasson az Iszlám Állam ellen”. És már el is kezdett egyeztetni a német és az olasz kollégájával. A bejelentése szerint 100-150 magyar katona menne, biztosítani, májustól.

Aztán ma Szigetvári egyrészt azt mondta, hogy az álsajnálkozó Rogán "belehazudott a teljes magyar sajtó képébe", másrészt azért kiváncsiak a részletekre, mielőtt igent mondanak.

És alig telt el egy kis idő, máris úgy tűnik, a Fidesznél mégsem akarják annyira ezt a katonásdit és az ezzel járó politikai kockázatot. A párt legújabb, igen elegáns közleménye szerint

„Széleskörű nemzeti konszenzusra van szükség az Iszlám Állam elleni küzdelemben való részvételről. A Fidesz országgyűlési képviselőcsoportja nemzeti kérdésnek tartja a terrorizmus elleni fellépést és az Iszlám Állam elleni küzdelmet, minél szélesebb nemzeti konszenzust kell teremteni. A Fidesz nem rendelkezik 2/3-os többséggel, ezért valamelyik ellenzéki frakció támogatására is szükség van.

A terrorizmus elleni fellépésben és az Iszlám Állam elleni küzdelemben a nemzeti konszenzust nem lehet olyan nem létező pártra építeni, mint az Együtt, amelynek nincs parlamenti frakciója, azt sem lehet tudni, hogy kik hallgatnak a pártelnökre, ketten vagy hárman vannak-e, és ha valamelyik képviselőjük a mosdón van, már nem teremthető meg a 2/3-os többség.”

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.