A török kormány úgy döntött, hogy ingyenes, ugyanakkor ellenőrzött internet-hozzáférést biztosít Törökország legszegényebb családjainak.
Az Anadolu török hírügynökség kedden nyilvánosságra hozta a fejlesztési minisztérium tervezetét, amelynek értelmében a szolgáltatás kedvezményezettjei - elsőként az iskoláskorú gyerekeket nevelő nehézsorsú családok - ingyenesen és korlátlan ideig hívhatják le az internet egyes, hasznosnak nyilvánított honlapjait, miközben a többi honlapon az ingyenes szörfölésre csak korlátozott időtartamot kapnak.
A hírügynökség nem tért ki arra, hogyan és ki határozza meg, mely weboldalak minősíthetőek hasznosnak.
A török kormányzat tavaly elvégzett felméréséből kiderült, hogy a török háztartások 43 százaléka egyáltalán nem rendelkezik internet-hozzáféréssel, mivel azt túl drágának vagy érdektelennek találták.
Egy éve számos bírálat éri a török hatóságokat, amiért átmenetileg elérhetetlenné tették a Twitter vagy a Facebook közösségi oldalakat, amelyeket azzal vádoltak, hogy hamis információk terjesztését tették lehetővé a Recep Tayyip Erdogan török elnök belső körét érintő korrupciós botrányról.
Maga Erdogan is többször élesen bírálta az internet és a közösségi oldalak működését. A török elnök tavaly egy gyilkos kezében lévő késhez hasonlította a Twittert.
A 2013 júniusában kirobbant kormányellenes tüntetések elleni erőszakos hatósági fellépés óta a kormány bírálói azzal vádolják Erdogant, hogy autoriter iszlamista rendszert épít ki az országban. Ugyanakkor szakértők elismerik, hogy a 2003 óta miniszterelnökként, majd tavaly augusztus óta államfőként hatalmon lévő politikus nagyban hozzájárult az életszínvonal emelkedéséhez Törökországban. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.