Nem állhat fel az áfacsalásokat vizsgáló parlamenti bizottság

POLITIKA
2015 március 10., 16:16

Az Országgyűlés igazságügyi bizottsága szerint

nem hoztható létre áfacsalásokkal kapcsolatos parlamenti vizsgálóbizottság.

A testület keddi ülésén az előterjesztő Schiffer András (LMP) indítványozta, a parlamentnek meg kellene vizsgálnia, hogy az adóhatóság 2007 óta történt szervezeten belüli és személyi változásai voltak-e hatással az áfacsalásokra, lehetővé tették vagy kizárták azokat.

A fideszes Vas Imre ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy az Országgyűlésről szóló törvény értelmében nem hozható létre az Állami Számvevőszék hatáskörébe tartozó ügyben vizsgálóbizottság. A bizottság tárgyköre az adóhatóság bevételszerző és adóztatási tevékenységére vonatkozna, így az igazságügyi bizottságnak nincs mérlegelési joga - jelentette ki.

Frakciótársa, Papcsák Ferenc arra hívta fel a figyelmet, hogy az elkövetett bűncselekmények a bűnügyi hatóságok hatáskörébe tartoznak.

Az MSZP-s Bárándy Gergely azt hangoztatta, hogy nem gondolja, hogy az ezermilliárdos károkozás a számvevőszék hatáskörébe tartozik. Azt kérte, vallják be a kormánypárti képviselők, hogy nem kívánnak foglalkozni a kérdéssel.

A bizottság végül 4 igen és 7 nem szavazattal utasította el a tárgysorozatba vételt.

Schiffer András a bizottsági ülést követően újságíróknak úgy értékelt,

a Fidesznek titkolnivalója van a láncolatos áfacsalás-sorozattal kapcsolatban. Az LMP a plenáris ülés döntését kéri a tárgysorozatba vételről.

Az ellenzéki politikus sérelmezte, hogy a testület elutasította az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló indítványának, valamint a lusztrációs törvényjavaslatának tárgysorozatba vételét is. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.