Csányi annyira belejött a labdarúgás irányításába, hogy maradna még öt évet

futball
2015 március 13., 14:18

Újra jelölteti magát a Magyar Labdarúgó Szövetség elnökének Csányi Sándor. Az OTP-vezér 2010 óta vezeti az MLSZ-t, eddig kicsit illegette magát, hogy lenne-e megint elnök, de most a FourFourTwo magazinnak adott interjúban bejelentette, hogy indul újra. 

Ez nem annyira meglepő, szinte biztos, hogy meg is választják újra, de Csányi indoklása erős lett.

"Jó úton járunk, nagyszerű folyamatokat indítottunk el, ezeket jó lenne folytatni, szeretném látni a munka végeredményét".

A sikerek között említette a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) 2012-ben sikeresen megrendezett budapesti kongresszusát. Ez valóban minden magyar focirajongónak egy nagyszerű, örök emlék. A másik siker, a 2020-as Európa-bajnokság négy mérkőzésének megszerzése. 

Arról, hogy a 2010-es porgramjából mi valósult meg eddig, Csányi egy szakértő részletes értékelését idézte. Eszerint a 13 startégiai célkitűzésből egynél, az NB I nézőszámánál van visszalépés, még két területen, az utánpótlás-nevelésben és a klubcsapatok eredményességében van elmaradás. De a többi rendben van. Csányinak amúgy a nézőszám csökkenése fáj a legjobban, aminek a szurkolói kártya bevezetése vágott alá, de az elnök szerint "hosszú távon igenis a rend és a biztonság miatt nőhet nagy mértékben a meccsek látogatottsága". 

Az utánpótlásnevelésben pedig az lesz az előrelépés alapja, hogy megduplázódott, azaz 230 ezerre nőtt a regisztrált játékosok száma, 680 pályát újított fel az MLSZ és közel 500 újat adott át.

"A mennyiségi növekedést most kell minőségi javulásba fordítanunk" - mondta Csányi. Tapasztalata szerint az NB I-es klubok, ideértve azokat is, amelyek évek óta elit akadémiát működtetnek, még a saját utánpótlásukat sem képesek kitermelni, ha nem tudnak jó alapanyagból válogatni. Az MLSZ elnöke szerint fontos, hogy a legtehetségesebb fiatalok magasabb korosztályban, erősebb társak között fejlődjenek, aztán minél előbb a felnőtt mezőnybe kerüljenek.

Beszélt a válogatottról is.

Az első szövetségi kapitánya Egervári Sándor volt. Csányi őt a magyar futball egyik legintelligensebb szereplőjének nevezte. De a "tűz és a bátorság kevés" volt benne, ezért nem sikerült annyit előrelépni vele, amennyit szerettek volna.

Jött az első és utolsó tétmeccsén az északírek ellen vereséget szenvedő Pintér Attila, akinek a kinevezéséért Vági Márton főtitkárral közösen vállalják a felelősséget. Az már korábban kiderült, hogy Pintér kinevezésénél az egyik legfontosabb szempont volt, hogy alacsony fizetést kért.

A mostani szövetségi kapitányról, Dárdai Pálról az elnök azt mondta: az ő kinevezése sem volt kockázatmentes.

Dárdai azóta átvette a Bundesligában szereplő Hertha kispadját is, így két lovat ül most meg. A magyar szövetséggel az Európa-bajnoki selejtezősorozat végéig szól a szerződése, ha kijutunk a jövő évi EB-re, akkor Csányi szerint ott is egyértelműen neki kellene vezetnie az együttest. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.