1,7 millió felhasználó 40 millió posztjának elemzésével a Stanford és a Cornell egyetemek kutatói kidolgoztak egy algoritmust, amivel 80 százalékos megbízhatósággal azonosítani lehet a trollokat.
A kutatók hír-, politikai és játékoldalak kommentszekcióiból gyűjtötték a mintát, amit aztán két csoportra osztottak:
Trollkutatási szempontból nyilván az előbbiek adathalmaza bizonyult érdekesnek. Ennek vizsgálatával egyrészt megállapították, hogy
a jövőben letiltott felhasználók gyakran offolnak, gyakran posztolnak érthetetlen szóhalmazokat, és általában gyakrabban nyilvánulnak meg negatívan.
A hiperaktivitás azonban nem kizárólagos sajátjuk, ezért az algoritmuson még finomítani kellett. A változó, ami meghozta az áttörést, a törölt posztok gyakorisága hozta meg: a trollok esetében ez folyamatosan növekszik.
A kutatók a trollok azonosítása mellett a trollok kezelésében is segítenek. Megállapításaik szerint a létező legjobb megoldás a trollok ellen az, ha
nem törődünk velük.
Ha valaki esetleg gyakorolná ezt, itt ↓↓↓ megteheti. (Via Time)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.