Lázár János csütörtöki szokásos sajtótájékoztatóján azt állította, hogy Győr nem államkötvényt, hanem Quaestor-kötvényt vásárolt. Győr fideszes polgármestere, Borkai Zsolt csütörtök délután rendkívüli sajtótájékoztatót hívott össze, és ott beszélt arról, hogy
„Azzal a váddal, hogy Győrnek nem államkötvénye van, hanem más típusú kötvénye, azzal a miniszter Úr tulajdonképpen hazugsággal vádolta meg Győrt, és személy szerint engem is, amit a győriek nevében, az önkormányzat nevében és a saját nevemben is kikérek magamnak!”
Borkai a sajtótájékoztatón elmondta, három különböző dokumentummal is alá tudja támasztani a város igazát.
A helyszínen bemutatta azt az adásvételi szerződést, amely 2015. január 13-án kelt, és amelyben az önkormányzat 824 millió 570 ezer forint névértékű, A250624B14 azonosítójú kötvényt vásárolt. A második dokumentum az Államadósság Kezelő Központ honlapjáról származik, és amit a sajtótájékoztató előtt töltött le. A harmadik dokumentum a KELER által korábban az önkormányzathoz eljuttatott számlakivonat volt, amely szintén a már említett adatokat igazolja.
Borkai elmondta, hogy Győr nem hazudik, ha bárki ilyennel vádolja meg a várost, a polgármesternek kötelessége, hogy megvédje valamennyi győri, az önkormányzat és saját maga becsületét és igazát, legyen szó akár miniszterről, vagy bárki másról, ezért is hívta össze a rendkívüli tájékoztatót. A polgármester végezetül azt is leszögezte, hogy amint az önkormányzatnak, úgy az önkormányzati cégeknek sincsen Quaestor-kötvénye.
Ami még fontos különbség lehet, hogy Borkai a csütörtöki sajtótájékoztatón 824 millió 570 ezer forintnyi kötvényről beszélt, a Miniszterelnökség által közreadott listán viszont 1 milliárd 4,5 millió forintnyi értékben megkötött üzlet szerepel Győr városa mellett, azaz közel 180 millió forint eltérés van a két információ között.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.