Semjén Zsolt írásban válaszolt Tóth Bertalan szocialista képviselőnek több minisztériumhoz intézett kérdésére pénteken. Tóth azt tudakolta, a magyar kormány intézményei összesen mennyi pénzt fektettek be brókercégek segítségével.
A válasz egészen meghökkentő - legalábbis annak fényében, hogy a kormány a Buda-Cash bedőlése óta minden brókerben közellenséget lát:
"A 2002-2015 közötti vizsgált időszak alapján az mondható el, hogy a 2010 utáni kormányok esetében is kimutathatók befektetési ügyletek, amiből a vizsgált teljes időszak alapján jelenleg is aktív befektetési szolgáltatóknál kezelt ügyletek összértéke mintegy 259 milliárd forint, ugyanakkor ennek az összegnek a jelentős százaléka a 2010 előtti kormányok alatt kötött egyes szerz ődések maradványa."
Magyarul: Nemcsak a szocialista, de a fideszes kormányzat alatt is ment az a gyakorlat, miszerint közpénzeket brókercégeknél fiataltattak. Ami azért furcsa, mert Semjén szerint:
"Az a tapasztalat, hogy a brókercégek törvénytelen és jogszerűtlen működése évtizedes gyakorlat."
Azaz a kétharmaddal rendelkező kormánynak az elmúlt négy évben nem jutott eszébe ezen változtatni, feltéve, ha komolyan vesszük, amit Semjén állít.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Orbán Viktor helyében válaszolt a képviselő kérdésére, és természetesen igyekezett a szocialista kormányok ügyleteire szorítkozni:
Semjén tájékoztatása szerint a Quaestorra összesen 5 milliárd forintot bíztak a szocialista kormányok.
A képviselő arra a kérdésre, miszerint belső vizsgálatot indít-e a kormányzat a minisztréiumoknál és intézményeiknél, ez volt a válasz (NEM RÖHÖG!):
"Úgy gondolom, hogy a Quaestor ügy kapcsán a folyamatban lévő nyomozás számos kérdésre választ fog adni, így a belső vizsgálat is okafogyott, hiszen a rendőrségi nyomozás megállapításai ezt felülírják, nyilván ezzel Képviselőtársam is tisztában van."
(via Hvg)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.