Itt fog elhaladni a Budapest Pride-menet.
12 éves korlátozással Gulyás Gergely, Lázár János és Szijjártó Péter sem lehetne többet képviselő.
Azt ígérik, hogy ősszel már az értékeit új módon megjelenítő Kereszténydemokrata Néppárttal találkozhatnak az emberek.
Pócs János félreértett valamit, mire Magyar ráugrott és széttépte. Bóka és Rétvári a jogállamiságért aggódtak és 1948 jutott eszükbe a mostani Sulyok-helyzetről. A KDNP-s képviselőnek nagy sikert aratott a kérdése, hogy miért nem tud Magyar úgy kormányozni, mint elődje.
Egy kivétellel a Fidesz-KDNP nemmel szavazott.
A fideszes Bencsik János sem úszta meg, aki azt állította, nincs szociális válság.
És ezzel meg is történt az új parlament egyik első mini-botránya.
Képviselőtársa, Máthé Zsuzsa pedig úgy értékelte az elmúlt napok parlamenti eseményeit: „Olyan dolgokról beszélgetünk, amik annyira szürreálisak, hogy az ember tényleg úgy érzi, minthogyha valami álomba keveredett volna, amiből nincs ébredés.”
De nem fogadták el.
Feltört a mélyből egyebek között Szalai Piroska, aki bármire képes a számokkal, hogy az a Fidesznek kedvezzen, és Radics Béla, aki még a Fidesznél is népszerűtlenebb jelölt volt.
„Úgy érzem, hogy a magam tudásával, tapasztalatával, kapcsolatrendszerével ehhez a munkához tudok legjobban hozzájárulni” – írja a Fidesz kampányfőnöke, aki júliustól megy Brüsszelbe.
A Fidesz 44 fős és a KDNP 8 fős parlamenti frakciójában ismert nevek és ejtőernyőztetett jelöltek egyaránt vannak. Számos bukott egyéni jelölt mentőövet kapott, több politikus viszont évtizedek után távozik a parlamentből.
Gulyás Gergely fideszes és Rétvári Bence KDNP-s frakcióvezető bejelentette a listát.
Lépnek a KDNP nagyvadjai.
A KDNP elnöki tisztségéről mondott volna le a választási vereség után.