Hungarikum lett az Unicum, magyar érték lett a szegedi papucs, Szent-Györgyi Albert életműve és a debreceni páros kolbász

világvége
2015 április 30., 10:02
comments 49

Napokkal ezelőtt történt, majdnem le is maradtunk róla, de szerencsére megjött a Hungarium Hírlevél (nem vicc!), hogy figyelmeztessen:

Három tétellel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és kilenc kiemelkedő nemzeti érték került a Magyar Értéktárba a Hungarikum Bizottság mai döntése alapján.

Mindezt Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, a Hungarikum Bizottság elnöke jelentette be Szentendrén, a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban megtartott ülést követően.

A Hungarikumok Gyűjteményébe került legismertebb őshonos haszonállatunk, a magyar szürke szarvasmarha, a közel 225 éves hagyománnyal rendelkező Unicum keserűlikőr. Ezenkívül az idén 100 éves Magyar Védőnői Szolgálat, mint nemzetközileg is egyedülálló, tradicionális ellátási rendszer mától szintén nemzeti büszkeségeink között tudható.

- szerepel a kormany.hu-n elérhető leírásban.

"A Magyar Értéktárba felvették Szent-Györgyi Albert életművét és szellemi örökségét, a gyulaji dámszarvast, a debreceni páros kolbászt, valamint a vecsési savanyú káposztát. Ezeken kívül Irinyi János munkássága és találmánya, a zajtalan és robbanásmentes gyufa is bekerült az értéktárba, úgy mint Kabay János gyógyszervegyészeti tevékenysége és életműve is. Mindezek mellett a szegedi papucs, és a csongrádi régi belváros (Halászfalu) is a Magyar Értéktárat gazdagítja."

A Hungarikum Bizottság mostani döntése alapján a Hungarikumok Gyűjteményébe már 48 érték tartozik, a Magyar Értéktár pedig 124 tagúra bővült.

A Hungarikumról, mint hungarikumról, itt írtunk jóval többet.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.