Botránytól forrong az early adopterek világa, több beszámoló szerint az Apple Watch
nem méri jól azoknak a szívverését, akiknek sötétebb a bőre ésvagy tetovált a csuklója!!!!
Bár erről eddig csak anekdotikus beszámolók vannak, a jelenség tudományosan igazolható.
Az Apple órája a kórházakban is használt pulzusoximéteren alapul - ez az a fehér csipesz, amit az emberek ujjára pattintanak, és ami a vér oxigénellátását hivatott mérni. Az eszköz azért használható pulzusmérésre is, mert a szív minden dobbanásával oxigénben gazdagabb vért pumpál az erekbe, így a finomhangolt műszer az oxigénszint apró változásai alapján a szívverést is képes mérni.
Az Apple mérnökei ilyen, a szívverés mérésére is alkalmas oximétert építettek az órába, amiből aztán kiiktatták az oximéter-funkciót.
A probléma pedig abból fakad, hogy a pulzusoximéterek a vörös fény két, látható illetve infravörös frekvenciáját használják. A működési elvük pofonegyszerű: kibocsátják a fénysugarat, majd megmérik, hogy mennyit nyel el ebből a vér. Az oxigénben szegényebb vér többet.
De nemcsak az oxigénben szegényebb vér, hanem a sötétebb pigmentek is több fényt nyelnek el. És bár az Apple óráját így még nem tesztelték, a pulzusoximéterekkel végzett korábbi kísérletek alapján ez magyarázhatja a jelenséget, amire a tetovált csuklójú, illetve sötétbőrű felhasználók panaszkodnak. (Via The Vocativ)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.