OnlyFans-modellek oldalain kezdte, később magyar politikusok és influenszerek közösségimédia-profiljait pörgette fel szürkezónás módszerekkel. A 444-nek nyilatkozó fiatal egyik legnagyobb ügyfele megafonos fiókokra vásárolt lájkokat, követőket, megtekintéseket.
El is kellett távolítani a weboldalról.
Globális problémáról volt szó.
2027-től lesz Starlink műholdas internet a fapadosokon.
Az utóbbi években egyre több helyen tiltották be a mobiltelefonok használatát az iskolákban. A nagy mintának köszönhetően ma már azt is meg tudjuk ítélni, hogy ezek a tiltások mérlege pozitív, de aki csodát várt, annak csalódnia kellett. A gyerekek kitiltása a közösségi médiából viszont jóval bonyolultabb ügynek tűnik.
1,75 billió dollárt ér a SpaceX a SpaceX szerint.
Eddig a lovak közé dobta a gyeplőt.
Egyelőre csak égeti a pénzt a SpaceX, ami mára sokkal több, mint egy űrvállalat. A tőzsdére vitellel mégis 1,75 billió dolláros értékelést céloztak meg, amivel rögtön a Wall Street hetedik legértékesebb cége lehetnének.
25 év után teljesen átszabja a keresési funkcióját a világ egyik legnagyobb techcége, mindent az AI-ra tesznek fel. Ez egy újabb szög a régi internet koporsójába, miközben a Google célja az lehet, hogy a jövőben egyáltalán ne hagyjuk el a cég felületeit.
Még úgy is kicsit ijesztően hangzik, hogy csak Amerikában és ott is csak azoknak az előfizetőknek, akik kifejezetten engedélyezik.
Tavaly júniusban majdnem szóltak a kanadai rendőrségnek, de végül úgy ítélték meg, hogy annyira nem súlyos a helyzet.
Az amerikai techóriás vezérigazgatója a nyugati civilizáció felsőbbrendűségét, az AI-fegyverkezés fontosságát, illetve az amerikai állam és a Szilícium-völgy még szorosabb összefonódásának szükségességét hirdeti.
A Claude Mythos állítólag mindennél hatékonyabban talál támadható pontokat a digitális infrastruktúrákban, emiatt a pénzügyi rendszerektől az internetes oldalakig minden veszélybe kerülhet. Ha mindez csak PR-fogás lenne, akkor sem lehet hátradőlni, az AI-modellek fejlődése ugyanis eleve ebbe az irányba halad.
A robotseggolajozástól a begörcsölt robotlábig. Miért ilyen jó érzés szopóágon lévő robotot látni?
Nem a Black Mirror új része jött ki, hanem egy AI-csúcstalálkozót tartottak a mesterséges intelligencia használatáról az oktatásban.