Németh Szilárd rezsibiztos még 2010 és 2014 között, csepeli polgármesterként kezdett harcolni a Csepeli Munkásotthon irányításáért. Miután delegáltjai nem kerültek többségbe sem a kuratóriumban, sem, az otthon felügyelőbizottságában, megvonta a korábbi évek megállapodásai szerint fizetett, évi 12-18 millió forintos támogatást. A munkásotthon korábban ezért cserébe vállalta, hogy önkormányzati, iskolai és civil rendezvényeknek ad teret. A fideszes kerületvezetésnek azonban 1920-ban felavatott, 1,4 milliárd forintra becsült épület egésze kellett.
Németh Szilárd kérte a Fővárosi Bíróságot, hogy az önkormányzat egyik cégét jelölje ki az alapítói jogok gyakorlására a munkásotthont irányító alapítvány felett, de a bíróság elutasította ezt a kérelmet. Az önkormányzat arra játszott, hogy bár a Csepeli Munkásotthonhoz egy csomó társaságnak volt köze az elmúlt 95 évben a Vasas-szakszervezetektől kezdve a Szociáldemokrata Párton és Weiss Manfrédon át a Csepel Művekig, de az alapítói jogok végül a társaságok megszűnése után a Fővárosi Bíróságra szálltak.
A parlament azonban idén elfogadott egy törvénymódosítást, ami szerint
az illetékes önkormányzat jelölhet ki gazdasági társaságot az alapítói jogok gyakorlására, ha a közhasznú alapítvány alapítója meghal, vagy jogutód nélkül megszűnik.
A törvény elfogadása után a csepeli önkormányzat, meg sem várva a Fővárosi Bíróság reakcióját, kijelölte a Csepeli Városkép Kft-t az alapítói jogok gyakorlására. A Népszabadság cikke szerint az önkormányzat várhatóan az alapítványt irányító kuratóriumban és a felügyelőbizottságban is többségbe kerül.
A Csepelt jelenleg irányító fideszes Borbély Lénárd polgármester szerint minden nagyon király lesz. Az önkormányzat közleménye szerint „a Munkásotthon csepeli köztulajdonba kerülése garanciát jelent a kultúra további fellendítésére, a csepeli polgárok életének további színesítésére", hiszen az önkormányzatot egy cél vezérli: „a Munkásotthon színvonalas működtetése, megújítása és felújítása".
A Csepeli Munkásotthont jelenleg használók azonban félnek a változástól, attól tartanak, hogy a nem fideszes kötődésű szervezetek végképp kiszorulnak majd az otthonból. (Népszabadság)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.