A Wikipédia tök jó dolog. Tényleg, szinte bármiről megtudhatjuk, micsoda, ha a netes enciklopédiát használjuk. Ma már ez a világ legnagyobb lexikonja, folyamatos bővülésének és viszonylag korrekt adatainak alapja, hogy bárki szerkesztheti a szócikkeket. Így már csak a nagy számok törvénye alapján is többnyire értelmes és valós információk maradnak a bejegyzésekben.
Viszont ez a Wikipédia legnagyobb gyengesége is, ugyanis a közösségi szerkesztés teszi sebezhetővé is a rendszert. Igaz, a szerkesztési elveket igyekeznek folyamatosan tökéletesíteni, hogy minél kisebb esélye legyen a valótlan információknak a weblapra kerülni.
Most is pont ez okozott bajt.
A Wikipédiát gondozó Wikimedia Alapítvány komoly csalássorozatot leplezett le, amiben egyelőre beazonosítatlan szerkesztők pénzt csaltak ki szócikkek tulajdonosaitól. A csalás nagyon trükkösen folyt, így:
A Wikimedia a csalás miatt 381 felhasználói fiókot függesztett fel, és 210 szócikket törölt. Felhívták a figyelmet arra, hogy a csalók a vizsgálat célpontjai, még a fizető vállalkozók is inkább csak áldozatok az ügyben. (BI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére a közelmúltban a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg felületeinken. Ebben közösségként együttes a felelősségünk, a mienk kiemelt. Amíg újragondoljuk a teendőinket, nem minden cikkünk alatt lehet kommentelni. Egyszersmind kérjük és köszönjük, ha nem csak szabályzatunk betűjének, de a szellemének betartása felett is segítetek őrködni.
Ha kommentelnél, ahhoz Közösség vagy Belső Kör csomagra van szükséged. Ha csak olvasnád a többiek hozzászólásait, ahhoz nem kell előfizetés.