20-25 ezer jelentkezőre számítottak, de Harrach Péternek a múlt héten bevallotta, hogy száznál is kevesebben jelentkeztek családi csődvádelemre. Trócsányi László igazságügyi miniszter a szocialista Bangóné Borbély Ildikó kérdésére adott írásbeli válaszából az iskiderül, hogy
az ötlet kidolgozása eddig 626 millió forintba került.
Ebből az Igazságügyi Hivatal 253 millió forintot költött, ami magába foglalja:
A Belügyminisztériumban 200 millió forintot költhetett el infokommunikációs szolgáltatásokra és egy nyomtatványkitöltő programra.
A Miniszterelnökségnél pedig 173 millió forint ment el a fővárosi és megyei kormányhivataloknál kialakítandó család csődvédelmi szolgálatokra, illetve személyi, járulék- és működési költségekre.
Azt a kormányban is érzik, hogy az ország meg nem elég érett a kereszténydemokraták kezdeményezésére, de ezért adnak neki még egy esélyt: az Igazságügyi Minisztérium jövő márciusig kitolta a családi csődvédelem jelentkezési határidejét.
A feltételeken is lazítanának: bár eredetileg az ötéves eljárás során kellene törleszteni a hitelek legalább 38 százalékát, most elég volna a kölcsön futamidejének végéig. (via MNO)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.