A német Facebook sem sokban különbözik a magyartól, azon is elég sok gyűlölködő poszt van. Erre Németországban is a bevándorlókrízis irányított a korábbiaknál jóval nagyobb figyelmet.
Német politikusok és hírességek már többször megjegyezték, hogy a Facebook egyre inkább tele van rasszizmussal és gyűlöletbeszéddel, és többen kérték is a céget, hogy tegyen valamit az ilyen posztok eltávolításának gyorsítására. Angela Merkel kancellár személyesen is betámadta emiatt a Facebook alapító-vezérigazgatóját, Mark Zuckerberget egy New York-i ENSZ-rendezvényen.
A felszólítások ellenére azonban semmi nem változott, és ebből most elege lett a hamburgi ügyészségnek, ezért vizsgálatot indított az ügyben a cég európai központjánál.
Az ügyészségi szóvivő szerint a nyomozás ugyan még korai szakaszban jár, de a Facebook észak-, közép- és kelet-európai igazgatóját, Martin Ottot felelősségre is vonhatják az ügyben.
A múlt hónapban az ügyészség már nyomozást indított ugyanebben az ügyben 3 másik európai Facebook-vezető ellen. (Guardian)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.