Így jelentették fel a 444-nél az igazgatóhelyettest, aki Hoffmann Rózsát merészelte bírálni a Facebookon

Média
2015 november 10., 20:43
photo_camera

Régen minden egyszerűbb volt: a feljelentő levél az feljelentő levél volt, borítékban, megcímezve, a fontos részeknél színes ceruzával vagy tollal aláhúzogálva. De milyen egy feljelentő olvasói levél, ráadásul egy internetes témában írott példány ma, a XXI. század második évtizedében? 

Borítékban érkezik, megcímezve, a fontos részeknél színes nyomtatóval kiprintelve.

Onnan tudom, hogy épp most érkezett egy a szerkesztőségbe. A szerzője egy "megdöbbent szülő" X városból. A hagyományoknak megfelelően névtelenségben burkolózó levélíró a tisztelettudó "Tisztelt 444!" megszólítással kezdi. Nem hódol meg az anglomán divatnak, így szerencsére felkiáltójelet biggyeszt a megszólítás végére vessző helyett. Aztán hamar elő is áll a farbával:

photo_camera
Jézusom, miket posztolhatott? - ijedtem meg, a borítékból ugyanis a levelet vettem ki először, így ekkor még nem láttam a mellékleteket. Ezért továbbolvastam:
photo_camera

Ezen a ponton vettem elő a jobb felső sarkukban akkurátusan megszámozott mellékleteket. Ezek A4-es lapokra színesben kinyomtatott printscreenek Facebook-oldalakról. És valóban, a tanárnőnek a jelek szerint tényleg nem jött be a nemzeti konzultációs kérdőív:

photo_camera

És Hoffman Rózsáról, illetve spanjairól sem volt jobb véleménnyel:

photo_camera

Az összes, a levélben említett melléklet pedánsan bent sorakozott a borítékban. Levélírónk a sok bizonyíték birtokában ezt a következtetést vonta le:

photo_camera

Szóval így néz ki egy Facebook-ügyi kortárs névtelen levél.

Privát Facebook-posztokkal és üzenetváltásokkal persze nem foglalkozunk, így az esetről a szereplők nevét és a helyszínt is megemlítve nem fogunk írni. 

Az azonban tényleg érdekes kérdés, hogy az ember meddig mehet el a szabad véleménynyilvánításban a privát Facebookján, például akkor, ha tanár, és benne van a pakliban, hogy a magánposztjait a tanítványai is elolvashatják. (Ez esetben persze azt sem tudom biztosan, hogy a tanárnő eredetileg tényleg publikusan osztotta-e meg a borítékban elküldött korábbi bejegyzéseit és kommentjeit.) Egyfelől mindenki szabad ember, és egy szabad országban retorziók nélkül kifejtheti a véleményét. A kérdés talán inkább az, hogy bizonyos szakmák követőinek érdemes-e őszintének lenniük. 

Összeraktam egy kis szavazógépet a témában. Akinek ennél bonyolultabb a véleménye, bátran írja meg kommentben!



Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.