A múlt heti párizsi terrortámadások alatt a Facebook aktiválta a Safety Check nevű alkalmazását, aminek segítségével a városban lévők egy kattintással megnyugtathatták az ismerőseiket, hogy nekik nem esett semmi bajuk, minden OK.
Most sokan támadják az oldalt, mert ezt Malinál pénteken kihagyta.
A párizsi események előtt a Facebook csak természeti katasztrófáknál használta az értesítést, de a múlt heti merényletek után Mark Zuckerberg azt mondta, hogy a jövőben az „emberi katasztrófáknál” is elérhetővé fogják tenni.
A párizsi támadások után több mint 4 millió ember tudta jelezni ezzel, hogy biztonságban van, és erről több mint 360 millió felhasználó kapott értesítést.
Mikor Zuckerberget megkérdezték, hogy miért nem lehetett használni a Safety Checket ugyanúgy a beiruti robbantás után is, mindenkit biztosított, hogy már keményen dolgoznak azon, hogy mindenkinek tudjanak segíteni, aki hasonló helyzetbe kerül.
Most viszont miután péntek reggel dzsihádista fegyveresek Bamakóban megszállták a Radisson Blu hotelt, és túszul ejtettek 170 embert, már nem lépett működésbe a Safety Check.
Sokan azt is hiányolták, hogy most nem lehetett zászlós profilt váltani.
Ezekre a Facebook még nem válaszolt. Zuckerberg ma mindössze ennyit posztolt:
A Safety Check kihagyása azért is fura, mert egyébként szerdán, mikor a nigériai Yolában egy bomba megölt 32 embert, akkor újra aktiválták az alkalmazást. (via Mashable)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.