Nemzetiség szerint szűrik a bevándorlókat a görög-macedón határon

külföld
2015 november 21., 17:23
comments 128

Ismét tiltakoztak szombaton a már három napja a görög-macedón határon veszteglő bevándorlók - főként irániak, pakisztániak és bangladesiek -, amiért nem engedték őket át a határon a Szerbia és Macedónia által bevezetett szigorítások miatt.

Csütörtökön a belgrádi és szkopjei kormányok úgy döntöttek, hogy

csak a konfliktusövezetből - Szíriából, Irakból és Afganisztánból - érkezőket engedik át a határon,

így számos más nemzetiségű bevándorló a határ görög oldalán rekedt az Idomeni-Gyevgyelija határállomásnál.

Az AFP helyszínen tartózkodó tudósítója szerint szombaton több mint ezer migráns tartózkodott a határátkelőnél, többségükben irániak, pakisztániak, marokkóiak, algériaiak, bangladesiek és szomáliaiak.

Többen a határ megnyitását követelő angol nyelvű transzparenseket tartottak a kezükben, másoknál

„Nagyon sajnáljuk Franciaországot, de nem vagyunk veszélyesek”

 illetve „Mi is menekültek vagyunk” felirat volt.

Pénteken több bevándorló Szabadság és Nem a rasszizmusra feliratú táblákkal a kezében a sínekre ült, akadályozva a Görögország és Macedónia közötti vasúti közlekedést.

Jannisz Muzalasz görög bevándorlásügyi miniszter szerint Szlovénia kezdte a migránsok szűrését, és ez dominóhatást gyakorolt Szerbiára és Macedóniára.

A miniszter azt mondta, hogy egyes országok képviselőit bizonyosan a jövőben sem engedik át a határon. Görögországnak van terve arra, hogy segítséget nyújtson ezeknek az embereknek, hogy Idomeniből az ország más részeibe, illetve befogadó állomásokra utazhassanak.

A görög-macedón határra érkező bevándorlók 70 százaléka szíriai vagy iraki.

A terepen dolgozó civil szervezetek szerint más nemzetiségű migránsok gyakran semmisítik meg személyi okmányaikat, és hamis adatokat közölve kérnek új papírokat a görög hatóságoktól. (MTI)



Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.