Szijjártó: A Magyarországot bírálók vaksága az európai civilizáció megszűnéséhez vezethet

migráció
2015 december 21., 13:25
comments 472

A Külgazdasági és Külügyminisztérium által az MTI-hez eljuttatott közleményben a tárcavezető arra reagált, hogy az Európa Tanács (ET) és az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) azt sürgette, Magyarország tartózkodjon a menekültekkel és migránsokkal szemben intoleranciát, félelmet és idegengyűlöletet gerjesztő politikától és gyakorlattól.

Szijjártó Péter mindezzel kapcsolatban kifejtette: a két szervezet azt állítja, hogy Magyarország félelmet és idegenellenességet gerjeszt. 

 "Ez nem igaz. Magyarország a valóságról beszél" - mondja ugyanakkor Szijjártó Péter.

A külügyminiszter szerint az ET és az UNHCR azzal vádolja Magyarországot, hogy nem humánus módon jár el, de ez nem igaz, Magyarország a korábbi években is és most is védelmet biztosít azoknak, akik arra valóban jogosultak. Gazdasági bevándorlók tíz- és százezreit azonban nem tudja befogadni.

Azzal kapcsolatban, hogy a két szervezet szerint Magyarország terroristának állítja be a migránsokat, a tárcavezető kijelentette: ez sem igaz, "soha nem mondtuk, hogy minden bevándorló terrorista. Azt mondjuk, hogy az illegális bevándorlók ellenőrizetlen beáramlása növeli a terrorveszélyt Európában".

Arról pedig, hogy az ET és az UNHCR álláspontja szerint Magyarországnak az a feladata, hogy ezeknek az embereknek segítsen új életet kezdeni Európában, Szijjártó Péter úgy vélekedett: ez a migrációs válság legnagyobb tévedése. 

Magyarországnak nem az a feladata, hogy több millió vagy akár több tízmillió migránsnak új életet tegyen lehetővé Európában, hanem az, hogy segítsen a régi életüket visszakapni, és a konfliktus lezárásáig emberhez méltó körülményeket  biztosítson, közel a hazájukhoz - magyarázta. 

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.