Kövér László szerint ha nem szüljük tele a Kárpát-medencét, mások jönnek a helyünkre

POLITIKA
2016 január 15., 20:27
  • Kövér László szerint az Európai Unió meg tudná oldani a migráció problémáját, ha akarná. Ő például kapásból lezárná a tengeri útvonalakat.
  • Az Országgyűlés elnöke pénteken a Szolnok Televízió Fórum című műsorában beszélt arról, hogy nem érez ellentmondást a befogadástól való elzárkózás és a keresztény elvek között.
  • A népességcsökkenés megállításához szerinte először a gondolkodásmódot kell megváltoztatni, különben mások foglalják el  a Kárpát-medencét.

A házelnök úgy látja, hogy ha az Európai Unió akarná, meg tudná oldani ezt a problémát,

 "ha nem tudja látszólag megoldani, az azt jelenti, hogy nem akarja".

Kövér szerint mivel elsősorban Görögország és kisebb részben Olaszország  területére elsősorban tengeri úton érkezik a migránsok, ezért 

„mi sem lenne egyszerűbb, mint blokkolni a tengeri útvonalakat.” 

Attól tart, hogy minél hosszabb ideig mutatja magáról Európa a tehetetlenség képét, annál inkább küld egyfajta informális meghívót a bevándorlóknak.

Kitért arra is, hogy segíteni kell azokat az államokat, például Törökországot és Jordániát, amelyek felfogják a közvetlen szomszédságukból áramló valóságos menekültáradatot. Elismeri, hogy az emberek jelentős része valóban az életét mentve vagy azért menekül, mert lerombolták a lakóhelyét.

Ugyanakkor nem érez ellenmondást a befogadástól való elzárkózás és a keresztény elvek között. 

Azt mondta, hogy keresztény erkölcsi tanítások életszerűek, pontosan azért, hogy azokat a hétköznapi emberek is be tudják tartani. Így szerinte a keresztény elvek sem kívánnak többet, mint a létező humanitárius elvek alapján megfogalmazott egyezmények betartását, azaz Törökországban kell emberhez méltó életfeltételeket teremteni ideiglenesen a menekültek számára. Ezen túl Kövér László szerint semmilyen más kötelezettség nem terheli az Európai Uniót vagy Magyarországot a keresztény elvek alapján sem.

A házelnöktől megkapták a magukét a keresztény elvekre hivatkozó baloldali politikusok is, akik szerinte a menekülthullámot is arra használják fel, hogy Európa keresztény civilizációs alapjait szétrombolják.

Leszögezte, hogy Magyarország vitatott, de jogszerű és hatékony eszközökkel teljesítette uniós vállalásait, kötelezettségeit, megvédte a schengeni határokat, miközben nem sértette meg a menekültügyi egyezményeket. A Magyarországot folyamatosan bíráló országok vagy maguk sértették meg azokat az egyezményeket, normákat, amelyeket vállaltak, vagy tétlenül nézték, hogy például Görögország mindenféle elvárás nélkül engedje rá Európára a migránsok százezreit. 

A közjogi méltóság szerint ezen a vizsgán Európa elbukott.

Az interjúban is megismételte a nők szerepéről szóló, sokat vitatott mondatát: 

„azt szeretnénk, ha a lányaink az önmegvalósítás legmagasabb rendű formáját abban éreznék, ha unokákat szülhetnének nekünk". 

Szerinte ez egyfajta kívánság. Úgy gondolja, hogy a népességcsökkenést nem lehet csak gazdasági, kormányzati, politikai eszközökkel megállítani, mert előbb a gondolkodásmódot is meg kell megváltoztatni. Úgy látja, enélkül minden erőfeszítés, legyen szó a lakástámogatás ösztönzéséről vagy gyermekek után járó adókedvezményről, hiábavaló erőfeszítés marad.

Attól tart, hogy miközben Magyarország népessége fogy, a világé növekszik, és így lesznek jelentkezők, akik szívesen berendeznék a maguk új hazáját itt, a Kárpát-medencében, a mi helyünkön.

A családok otthonteremtési kedvezményét  érintő kritikákkal kapcsolatban azt mondta, szerinte a baloldali ellenzék cselekedeteit nem az emberek jövője, jóléte motiválja, hanem a Fidesz és Orbán Viktor miniszterelnök iránti mérhetetlen gyűlölet, ezért ösztönből támadják a kormány minden intézkedését. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.