Az osztrák kormány szerdán megállapodott a tartományi vezetőkkel arról, hogy a következő években erősen korlátozzák az országba befogadott menekültek számát. Ezek szerint 2016-ban még 37 500 menekültet fogadnának be, viszont 2019-ig legfeljebb 127 500 embernek adnának menedékjogot. Tavaly összesen 90 ezer ember kért menedékjogot Ausztriában.
Werner Faymann kancellár szerint ez egy szükségmegoldás, mert Ausztria sem képes minden menekültet befogadni. Ugyanakkor reménykedik abban, hogy ezzel a megoldással sikerül felébreszteniük az Európai uniót.
A néppárti alkancellár, Reinhold Mitterlehner elmondta, hogy a sok menekült már túlterheli a rendszerüket, ezért lehetőség szerint már a határon visszafordítanák őket. Ezért jövőben a ellenőrzést és regisztrációt vezetnek be a határon, amivel egyben felkészülnek arra a lehetőségre is, ha majd vissza kell fordítani az embereket. Hozzátette, hogy erről a szomszédos országokkal, Németország és Szlovániával még egyeztetniük kell.
Azt is el szeretnék érni, hogy a jövőben Ausztria ne legyen ennyire vonzó hely a menekültek számára. Ezért a jövőben
korlátoznák a családegyesítés lehetőségét, bővítenék a biztonságos származási országok listáját és csökkentenék a menekülteknek nyújtandó szociális jutattásokat.
A menekültek számának korlátozása éves szintre lebontva azt jelentené, hogy
Az osztrákok szerda óta katonákkal őrzik a legfontosabb átkelőket a szlovén határon. A spielfeldi határátkelőnél pedig egy 3,7 kilométer hosszú határzárat építenek. A tervek szerint Spielfeld maradna az egyetlen határátkelő, ahol a migránsok be tudnának lépni az országba. (via Spiegel/Die Presse)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.