Eladják a Negrót

gazdaság
2016 január 22., 09:52
comments 138
photo_camera illusztráció: http://galm.blog.hu/2009/01/30/gyori_szerencsi_negrogalm.blog.hu

A fegyverpiacon kapható legnagyobb kaliberű bullshitágyút sütötte el a győri édességgyár tulajdonosa, az amerikai Mondelez sajtósa, amikor előbb azzal indokolta a Negro cukorka és az azt előállító gyár eladását, hogy

Negro nem illeszkedik a Mondelez azon stratégiájába, amely szerint a vállalat regionális és globális kulcsmárkáira fókuszál

hogy rögtön utána azt mondja:

a Negro fontos és szeretett helyi márka marad, és potenciált jelenthet olyan vállalkozás számára, amely prioritást tud adni a márkának és megadhatja számára a szükséges fókuszt, erőforrásokat

Úristen, én például mekkora fókuszt tudnék adni egy keménycukornak, ha lenne hozzá tőkém! Nem is beszélve a prioritásról.

A cukor a nevét Gál M., az ismert blogger szerint egy olaszról kapta:

A Negro cukorka története az 1930-as években kezdődött. A cukorkát először a Stühmer gyárban készítették, majd az ötvenes években lezajlott államosítás után a Budapesti Csokoládégyárban gyártották őket. A cukorka alapja a savanyúcukrok gyártásánál keletkezett törmelék, és maradék, melyhez mentolt és ánizst adnak. A legendák szerint a Negró receptjére az olasz cukrász, olasz P. Negro talált rá. A kis fekete cukorka összetétele a mai napig üzletit titok, a cukrot az eredeti recept alapján készítik.

A Mondeleznek két gyára van Magyarországon, Győrben és Székesfehérváron. Győrben a Negro mellett a Halls cukorkát állítják elő, ennek a termelését át fogják vinni Lengyelországba, aztán, ha akad vevő a Negróra, az viheti az egész gyárat a negrós gépsorokkal. A fehérvári üzemben, amit megtartanak, olyan márkákat gyártanak, mint a régóta megtévesztő nevű Győri édes, illetve az Albert, a Háztartási keksz, a Pilóta, a Vaníliás karika, a TUC-, a LU- és a Ritz-kekszek, valamint a cseh piacra készülő Disko és Zlate keksz.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.