A holland Mothership művészeti produceri iroda 2013 óta figyel egy műanyag bójába ültetett fácskát Rotterdamban, és most úgy döntöttek, a prototípus kiállta az idők próbáját. Márciusban húsz, újrafeldolgozott műanyaghulladékból készült tutajt bocsátanak vízre a Rijnhaven nevű városrészben, így lebegő erdőt hoznak létre, ami ugyancsak kreatív megoldás a városi zöldterület növelésére. Ráadásul Rotterdam 80%-a a tengerszint alatt fekszik, így kézenfekvőnek tűnik a tengeren kivitelezni egy új fásítási programot.
Maga az ötlet különben nem új, egy Jorge Bakker nevű művész 1973-ban készített egy kis installációt, műanyag bójában úszkáló miniatűr fácskákkal. A koncepció szerint "ezek a miniatűr úszkáló fák, amelyek lazán lebegnek a vízen, érdéseket vetnek fel a városlakók és a természet kapcsolatáról, arról, hogy miként viszonyulnak egymáshoz és a világhoz". Ha a Verde szerkesztőinek pallérozatlan elméje számára ez egy kicsit olyan is, mint a francia szalon zongorájának esete az orosz művészekkel, a lényeget azért értjük: műanyagbójában vízre bocsátani fákat nagyon menő!
A fák sem akármilyenek, egy olyan faiskolából származnak, ahova a nagy építkezések során hajléktalanná vált növényeket szállítják át. Mert Hollandiában ez már csak így megy, nem feltétlenül tarvágással indulnak a beruházások.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.