Már 466 iskola tanárai csatlakoztak a tiltakozó miskolci gimnáziumhoz

oktatás
2016 január 30., 09:20

Egyre több gimnázium, iskola és óvoda tantestülete kerül fel a miskolci Herman Ottó Gimnázium által indított tiltakozáshoz csatlakozók listájára, a legutóbb például az ELTE Apáczai Gimnázium jelezte, hogy 58 tanárával szélesíti a tiltakozók táborát. A csatlakozó iskolák listáját itt találja. Lehet egyénileg is csatlakozni, tanulságos elolvasni, miket írnak az emberek.

A hermanos tantestület legutóbbi nyílt levelében ezeket a pontokat emelte ki a rendszer legsúlyosabb hibáiként:

  • Túlzott központosítás 
  • Egymással nem koherens változtatások 
  • Ellehetetlenülő kompetenciafejlesztés, tudáselmélyítés 
  • Adminisztráció kontra tanítás 
  • Pedagógusok bérének rendezése

Csatlakoztak a budapesti Eötvös József Gimnázium tanulói is a kezdeményezéshez, ők a következőkkel indokolták, mit szeretnének másként:

  • Rugalmasabb, személyre szabott oktatást szeretnének,
  • több gyakorlati ismeretet a kerettantervbe,
  • előrehozott érettségik visszaállítását, hogy ne legyen korlátozva az előrehozott érettségik során választható tantárgyak száma,
  • felsőoktatási tanárképzés és pedagógusképzés javítását, a tanárok fizetésének emelését,
  • mindennapos testnevelésórák feltételeinek megteremtését, vagy ha ez nem sikerül, a felfüggesztését.

"Ahhoz, hogy Magyarország oktatás és képzettség terén a XXI. században is fel tudja venni a versenyt a legjobban teljesítő államokkal, komoly, magas színvonalú oktatásra van szükség. Jelen helyzetben a körülmények miatt ez nagyon sok esetben nem tud teljesülni. Ez nem csak a budapesti elitgimnáziumok érdeke és szüksége, hanem az ország összes felső- és közoktatási intézményéé és az egész magyar társadalomé. Ezúton szeretnénk kérni mindenkit, aki érintettnek érzi magát, hogy álljon ki a kezdeményezés mellett az oktatási rendszerünk javításának érdekében."

– írják a budapesti gimnázium diákjai, akiknek kétharmada aláírta a levelet.



(Tanítanék., Bronzbagoly blog)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.